INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Závěr první vlny Roadshow AMSP ČR k EET proběhl 29/9 v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL v Praze

Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí a Finanční správou uspořádaly v minulém týdnu další odborný seminář o elektronické evidenci tržeb, který se uskutečnil ve čtvrtek 29. září 2016 v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL v Praze v Letňanech.

Přehled technických řešení na našem webu v novém kabátě

Na základě velkého množství dotazů a za pomoci jednoho z našich partnerů, společnosti Vectron, jsme pro Vás připravili přehled různých druhů technických řešení v novém kabátě - jednodušší a přehlednější. Zjednodušili jsme pro Vás jednotuché kategorie a přidali tipy na to, co si promyslet před pořízením zařízení k EET a obecnou kategorizaci uváděných tipů zařízení.

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádají v úterý 25. 10. 2016 v Kongresovém centru Praha doposud nejvýznamnější akci k tématu elektronické evidence tržeb.

Konference s názvem „Evidence tržeb v praxi“ nabídne nejnovější informace a praktické rady pro podnikatele, jak se na evidenci tržeb připravit. Návštěvníci budou mít rovněž možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí. Souběžně s konferencí proběhne veletrh, na němž se představí firmy poskytující pokladní systémy a zařízení pro evidenci tržeb. Na veletrhu nebude chybět praktická ukázka evidence tržeb v praxi, ani info stánek Ministerstva financí a Finanční správy, na kterém budou metodici EET k dispozici pro zodpovídání dotazů.

Seminář k EET v Praze již tento čtvrtek v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016

Poslední plánovaný seminář v rámci ROADSHOW AMSP ČR se uskuteční již tento čtvrtek 29. září v Praze v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016. Účast na seminářích je po předchozí registraci zdarma. Nezapomeňte si také vygenerovat volnou vstupenku na veletrh, bez které nebude vstup do areálu možný.

Je nejvyšší čas provést autentizaci a registraci k EET pro 1. vlnu

Od 1.9.2016 je možné požádat o AUTENTIZAČNÍ ÚDAJE o něž musí každý podnikatel, jehož se EET týká od 1.12.2016 (tzv. první vlna - UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) požádat. Důrazně doporučujeme nenechávat registraci na poslední chvíli, a to kvůli možné přehlcenosti systému či dlouhým čekacím frontám na úřadech!

Česká televize, AMSP ČR: Malé firmy se již připravují na EET, první dodavatelé nabízejí přístroje se softwarem zdarma

Do startu elektronické evidence tržeb zbývají necelé dva a půl měsíce. Finanční správa nyní s podnikateli řeší, jak systém správně nastavit, aby mohl fungovat. Na speciálním dvoudenním semináři, který v sobotu skončil v Brně, se řešily hlavně náklady na pořízení a provoz. Stát je chce kompenzovat jednorázovou pětitisícovou slevou na dani. To, že by obchodníkům poskytoval i nějaký volný software na provoz, neplánuje. Přesto už se na trhu objevily - evidence by tak pro ně mohla být bez měsíčních paušálů.

Semináře k EET zavítaly koncem minulého týdne do Zlína a Ostravy

Regionální setkání k elektronické evidenci zavítaly začátkem září do Zlína a Ostravy, kde jsme opět naplnili kapacity místních konferenčních sálů. Seminářů se opět účastnili zástupci Ministerstva financí ČR a spolu s dalšími vystupujícíme jsme se podívali nejen na základní informace o EET, ale také na samotný proces zavádění, nově spuštěnou autentizaci a jednotlivá technická řešení. Opět nechyběl ani prostor pro dotazy účastníků, kterými jsme naplnili bezmála dvě hodiny.

Česká televize: AMSP ČR pomáhá podnikatelům v regionech s EET

Necelé tři měsíce před startem je na EET připraveno minimum podnikatelů. Potřebné údaje si zatím vyzvedlo 1400 z nich. AMSP ČR pomáhá informovat podnikatele o EET v regionech.

Autentizace od září a výjimky z EET

Před spuštěním elektronické evidence tržeb od prosince letošního roku musí každý podnikatel, jehož se EET týká, požádat o AUTENTIZAČNÍ ÚDAJE. To bude možné od 1. 9. 2016. Kroky k autentizaci jsou uvedeny níže. Současně však včera ministerstvo financí oznámilo výjimku pro STÁNKOVÝ PRODEJ občerstvení, který začne evidovat později.

Aktuálně.cz, Euro.cz, ČT24: AMSP ČR podporuje odklad EET pro drobné stánkaře a farmáře

Rozhodnutí ministerstva financí o tom, že se elektronická evidence tržeb (EET) v první fázi nebude týkat stánkového prodeje občerstvení, který hostům neposkytuje zázemí ve formě stolů a židlí, vyvolalo mezi experty pochybnosti. Nebude podle nich jasné, které subjekty mezi ně patří. Naopak podnikatelé změnu vítají. Další důležitou změnou bude, že tržby z doplňkové činnosti bude moci podnikatel evidovat až společně s příjmy z hlavní činnosti. Půjde například o kadeřnice, které jako doplněk prodávají šampony, apod.

... 1 « 6 7 8 9 10 11 12 » 18 ...
close
detail