INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Seminář k EET zaplnil brněnské Bobycentrum do poslední židle

Na tři sta podnikatelů naplnilo včera do posledního místa brněnské Bobycentrum. Jednalo se o první seminář po krátké letní přestávce k EET, které pořádá AMSP ČR v rámci celé republiky. Semináře se opět účastnil také zástupce Ministerstva financí Ing. Martin Šabo, vedoucí oddělení Elektronické evidence tržeb a regulace daňového poradenství. Na semináři jsme se opět zaměřili jak na základní informace a nejbližší kroky, tak na jednotlivá technická řešení, která představili naši partneři v druhé části programu.

16/8/2016, Česká televize: Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková v diskusi s šéfem finanční správy Martinem Janečkem k připravenosti firem na EET

Už od prosince budou mít někteří podnikatelé povinnost zapojit se do elektronické evidence tržeb. Úvodní kontroly ale podle šéfa Generálního finančního ředitelství Martina Janečka nebudou prováděny ve snaze někoho nachytat, jestli vystavil účtenku. Pokuty budou podle něj mířit na velké excesy a na ty, kteří se s kontrolory nebudou vůbec bavit.

E15: AMSP ČR jedná o režimu doplňkových prodejů v rámci EET

Kvůli doplňkovému prodeji vlasových přípravků či kávy mají mít někteří podnikatelé stejné povinnosti jako restaurace a hotely. Jinak by si elektronické pokladny museli koupit až za dva roky. Asociace malých a středních podniků a živnostníků se teď snaží přesvědčit ministerstvo financí, aby těmto provozovnám udělilo výjimku.

INFOLINKA k elektronické evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy.

Český rozhlas, Karel Havlíček: Stále hrajeme o to, aby firmy do obratu půl milionu ročně nespadaly do režimu EET

Elektronická evidence tržeb: Podaří se díky ní zamezit daňovým únikům? Jak se na zavedení systému připravují podnikatelé v gastronomii a ubytování, kterých se nová povinnost týká už od 1. prosince 2016?

Roadshow k elektronické evidenci tržeb pokračuje v srpnu a září

Regionální setkání k elektronické evidenci po krátké letní pauze pokračují. V srpnu připravujeme seminář v Brně, v září se můžete těšit dokonce na tři další ve Zlíně, Ostravě a Praze. Na seminářích Vás seznámíme nejen se základními informacemi o elektronické evidenci, a jak bude její zavádění probíhat, ale zaměříme se také na konkrétní technická řešení. Samozřejmě nebude chybět ani dostatečný prostor pro Vaše dotazy, obavy a nejasnosti. Seminářů se budou i nadále účastnit zástupci Ministerstva financí, kteří odpovídají na Vaše dotazy. Na místě nebudou chybět ani stánky našich partnerů s jejich nabídkou technického řešení.

Účast na seminářích je po předchozí registraci zdarma.

Seminář pro vývojáře k EET v Praze

Ministerstvo financí pořádá v úterý 2. srpna 2016 seminář pro vývojáře k elektronické evidenci tržeb. Součástí bude specifikace technické dokumentace, ale též testovací prostředí (Playground), které již bylo spuštěno minulý měsíc. Účast na semináři je po předchozí registraci zdarma.

DV TV: Hrajeme o odložení EET pro firmy do obratu půl milionu, tvrdí Havlíček o vyjednávání s ministrem financí

Jestli má EET být, tak odložení o měsíc podnikatele nijak nerozhodí, jestli vůbec nějaký odklad bude, říká šéf Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček. Dodává, že firmy prý přípravy na elektronickou evidenci tržeb neberou nijak dramaticky.

Návrhy AMSP ČR na změny a zjednodušení EET (média)

Zástupci AMSP ČR jednali s ministrem financí Andrejem Babišem a dalšími zástupci Ministerstva financí a finanční správou o zjednodušení podmínek pro EET. Na základě obří EET tour, se kterou AMSP ČR v uplynulých týdnech křižovala regiony, vzešla celá řada praktických požadavků od podnikatelů, které Asociace průběžně projednává s ministrem financí a jeho týmem.

Ministerstvo financí akceptovalo návrhy AMSP ČR na zjednodušení EET

Ministerstvo financí vychází vstříc požadavkům podnikatelů a po dohodě s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se radikálně zjednodušuje režim EET pro e-shopy. Stejně tak již nemusí mít obavu ti obchodníci, u kterých dojde k výpadku prodeje například z důvodu selhání přístroje. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech. Další podmínky, které zjednoduší malým firmám jejich prodeje přes EET jsou ještě rozjednány a asociace o nich bude jednat v tomto týdnu.

... 1 « 7 8 9 10 11 12 13 » 18 ...
close
detail