INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Česká televize: Firmy začínají testovat EET ve zkušebním režimu, AMSP ČR vyřizuje denně stovky dotazů

Startuje zkušební provoz elektronické evidence tržeb. První měsíc se do ní mohou podnikatelé přihlásit dobrovolně, od prosince již bude EET pro část z nich povinná. O zkušební provoz příliš velký zájem není, přístroje má zatím zakoupeno zhruba pětina hoteliérů a restauratérů, kterých se evidence dotkne jako první.

Podnikatel.cz: AMSP ČR připravuje v pátek proškolení k EET více jak pětistovky podnikatelů z Ostravy

Měsíc do zahájení EET mohou podnikatelé sbírat informace i prostřednictvím konferencí. Po setkání podnikatelů a odborníků v Praze následuje setkání v Ostravě.

Zaplnili jsme Palác kultury: Konference a veletrh k EET

Téměř 1200 podnikatelů se dnes sešlo v pražském Kongresovém centru. Ministr Andrej Babiš, jeho náměstkyně Alena Schillerová, šéf Finanční správy Martin Janeček, předseda AMSP ČR Karel Havlíček a desítky odborníků diskutovali celý den s provozovateli restaurací, penzionů, hotelů a maloobchodů o tom, jak se nejlépe připravit na elektronizaci svých prodejů. Součástí největšího tuzemského EET setkání byla i výstava skoro třicítky prověřených prodejců přístrojů a poskytovatelů softwarových služeb. Konferenci a veletrh připravila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Ministerstvo financí a Finanční správa. Další zastávku plánuje stejný tým již 4. 11. 2016 v Ostravě.

Parlamentní listy: Konferenci AMSP ČR k EET navštívilo rekordních 1200 podnikatelů

Konferenci Evidence tržeb v praxi a doprovodný veletrh pokladních zařízení, která se uskutečnila v úterý 25. října v pražském kongresovém centru, navštívilo rekordních 1200 podnikatelů a živnostníků. Dosud nejvýznamnější akci elektronické evidenci tržeb uspořádalo Ministerstvo financí společně s Asociací  malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Hospodářské noviny: Konference AMSP ČR k EET: Zavedení EET není primárním důvodem pro zvýšení cen

V nadcházející elektronické evidenci tržeb už nebudou žádné výjimky, oznámilo ministerstvo financí. Po vzoru trhovců ji požadovali také lékaři, výjimku ale nedostanou. Podnikatelé, kteří nekrátili své tržby, nemají podle ministerstva důvod ke zvyšování cen kvůli zavedení EET.

Radiožurnál, Karel Havlíček: EET je totálně zpolitizována, strany si berou živnostníky jako rukojmí

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře o všem, co se právě děje.

Česká televize, Pavla Břečková z AMSP ČR: EET zvýší zátěž, ale není důvodem k ukončení živnosti

Rozhovor na téma, jak se MF a podnikatelé připravují na start EET.

Konference a veletrh "Evidence tržeb v praxi" se z Prahy přesune i do Ostravy

V pořadí již třetí konference s názvem „Evidence tržeb v praxi“ se z Prahy přesune do ostravského Trojhalí Karolina, kde opět nabídne nejnovější informace a praktické rady pro podnikatele a jak se na evidenci tržeb připravit. Souběžně s konferencí proběhne také veletrh, na němž se představí firmy poskytující pokladní systémy a zařízení pro evidenci tržeb. Na veletrhu nebude chybět praktická ukázka evidence tržeb v praxi, ani info stánek Ministerstva financí a Finanční správy, na kterém budou metodici EET k dispozici pro zodpovídání dotazů.

Program konference EVIDENCE TRŽEB V PRAXI, 25.10.2016 v Praze

Rádi bychom Vás seznámili s programe konference s názvem EVIDENCE TRŽEB V PRAXI, kterou pořádá AMSP ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí a Finanční správou. Na konferenci se samozřejmě dozvíte nejnovější informace a praktické rady, jak se na evidenci tržeb připravit a pokládat vlastní otázky vystupujícím. Souběžně s konferencí proběhne již avizovaný veletrh, na němž se představí firmy poskytující pokladní systémy a zařízení pro evidenci tržeb. Na veletrhu nebude chybět ani info stánek Ministerstva financí a Finanční správy, na kterém budou metodici EET k dispozici pro zodpovídání jednotlivých dotazů.

Závěr první vlny Roadshow AMSP ČR k EET proběhl 29/9 v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL v Praze

Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí a Finanční správou uspořádaly v minulém týdnu další odborný seminář o elektronické evidenci tržeb, který se uskutečnil ve čtvrtek 29. září 2016 v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL v Praze v Letňanech.

... 1 « 5 6 7 8 9 10 11 » 18 ...
close
detail