Jak na papírovou evidenci tržeb?

Využití tzv. papírové evidence tržeb (v zákoně „zvláštní režim“) zavedla novela zákona o evidenci tržeb, účinná od 1. 5. 2020.

AMSP ČR se podařilo prosadit požadavek, aby vládou původně navržená hranice 200 000 Kč pro povolení zvláštního režimu byla zvýšena na 600 000 Kč příjmů v hotovosti za poslední 4 bezprostředně předcházející kalendářní čtvrtletí. Nejmenší živnostníci si tak nebudou muset pořizovat zařízení k evidování tržeb, připojení k internetu a tiskárnu účtenek. Je pouze na jejich uvážení (při splnění dalších podmínek uvedených níže), zda budou evidovat elektronicky nebo papírovými účtenkami.

Jak postupovat při žádosti o povolení evidovat tržby ve zvláštním režimu naleznete ZDE.

Konference k zavedení 3. a 4. fáze EET

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádají společné konference k EET spojené s veletrhem nabídek efektivních elektronických řešení evidence tržeb. Konference s názvem „3. a 4. fáze EET: Papír nebo mobil?“ nabídnou nejnovější informace a praktické rady pro podnikatele, jak se na evidenci tržeb připravit. Návštěvníci budou mítrovněž možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí. Vstup volný po předchozí registraci.

 

Kompletní informace k jednotlivým termínům bubou postupně zveřejňovány:

 

  • 7. února, Praha

14:30 - 18:00 h., PVA Expo Praha Letňany v rámci veletrhu Střechy Praha

Pozvánku s programem naleznete ZDE.

Registrace ZDE.

 

  • 21. února, Ostrava
9:00 - 13:00 h., Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, 700 30 Ostrava-jih

Pozvánku s programem naleznete ZDE.

Registrace ZDE.

 

  • 20. března, Brno

9:00 - 13:00 h., AVANTI Hotel, Střední 61, 602 00 Brno-Královo Pole

 

 

  • 3. dubna, Liberec

 

 


Autentizace pro 3. a 4. fázi EET

Pro všechny, koho se týká elektronická evidence tržeb OD 1.5.2020, platí povinnost AUTENTIZACE (tj. získání přístupu umožňujícího registraci k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Aktuality

Podnikatel.cz: Finanční správa a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR si registrují domény k EET

Rozjíždí se doménový byznys kolem elektronické evidence tržeb. Státní správa i podnikatelské asociace si registrují domény k EET.

Evidujme tržby, ale nezatěžujme zbytečně

Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková se setkala s poslanci na půdě parlamentu, aby diskutovala o podpoře i slabých místech elektronické evidence tržeb (EET), která má vstoupit v platnost od příštího roku. Vyjádřila souhlas se zavedením evidence tržeb, upozornila však na tři zásady, které – nejsou-li naplněny - mají vždy negativní dopad do podnikatelského prostředí.

Podnikatel.cz: 10 podnikatelských asociací a jejich názory na elektronickou evidenci tržeb

Zatímco některé podnikatelské asociace zákon o evidenci tržeb podporují, jiné nemohou kvůli EET přijít Andreji Babišovi na jméno. Přečtěte si názory 10 svazů. Elektronická evidence tržeb (EET) nerozděluje pouze politickou scénu, nýbrž i samotné podnikatele. Zatímco některé podnikatelské asociace zákon v podstatě bez výhrad podporují, jiné se kategoricky staví proti. Přečtěte si názory 10 oslovených podnikatelských svazů.

Týden.cz, AMSP ČR: Snížení DPH pro restaurace i vyjmutí řemesel z EET získává podporu

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven debatovat v souvislosti s plánovaným zavedením elektronické evidence tržeb o snížení daně z přidané hodnoty u restauračních služeb. Při sněmovních interpelacích uvedl, že příjmy z DPH by se snížily o půl miliardy až o miliardu korun ročně, a dopad by tedy podle něj nebyl dramatický.

iDNES.cz, Karel Havlíček po jednání s ministrem Babišem a klubem KDU-ČSL: Řemeslníci nejsou v elektronické evidenci na pořadu dne

Deset miliard korun ročně vybraných navíc na DPH si slibuje premiér Bohuslav Sobotka od zavedení elektronické evidence tržeb. Není podle něj zatím jasné, zda se nová povinnost dotkne i řemeslníků. „Povede se diskuse o řemeslnících, kteří nemají stálou provozovnu,“ řekl poslancům. Dal jim tak naději, že budou z této povinnosti vyňati.

Česká televize - Hyde park, Karel Havlíček: Být kverulantem je jednoduché, podnikatelé ale od nás očekávají výsledky

Elektronická evidence tržeb - nástroj k potlačení šedé ekonomiky, nebo zbytečná zátěž podnikatelů? Má stát dostatek prostředků pro výběr daní? A využívá je správně? Trvalé útoky na nejmenší podnikatele v Česku pokračují, tvrdí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR - má pravdu? Měli by drobní živnostníci platit víc na odvodech?

Hospodářské noviny: Babiš ustoupil řemeslníkům. Tržby budou evidovat jen restaurace, hotely a obchodníci

  • Ministr financí Andrej Babiš chce elektronickou evidenci tržeb zavést u restauračních služeb, hotelů, maloobchodů a velkoobchodů.
  • Původně se přitom plánovalo, že na ministerské servery budou posílat e-účtenky povinně v podstatě všichni.
  • Elektronická evidence je pro Babiše klíčové opatření, on a jeho tým si od něj slibují zlepšení výběru daní.

Česká televize, OVM: Drobní řemeslníci se podle Babiše evidenci tržeb zatím vyhnou

S online evidencí tržeb pro malíře, truhláře, kadeřnice nebo třeba prodavače na farmářských trzích zatím nepočítáme, zmínil ministr financí Andrej Babiš (ANO). V Otázkách Václava Moravce zopakoval, že elektronická kontrola by měla od nového roku začít postupně u restaurací, hotelů či maloobchodu. Má jít zhruba o 300 tisíc subjektů. O dalším rozšíření se resort rozhodne podle průběžných analýz.

EET: Další kolo jednání AMSP ČR s ministrem financí a jeho týmem

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková a GŘ Asociace Eva Svobodová se dnes setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, náměstkyní ministra Simonou Hornochovou, generálním ředitelem GFŘ Martinem Janečkem a Markem Hlavicou, odpovědným za komunikační aktivity spojenými s EET. Proběhlo tak další strategické jednání k tomu, jak bude vypadat pojetí elektronické evidence tržeb (EET). Koho se  nový režim prodejů definitivně dotkne, spuštění portálu AMSP ČR k EET, daňové úlevy na pořízení přístroje a 80% paušály pro malé obchody, byly hlavními projednávanými body.

Karel Havlíček v Radiofóru k EET: Nejdrobnější živnostníci ve službách nejsou na pořadu dne

Česko chce zavést elektronickou evidenci tržeb. Týkat by se měla 600 tisíc obchodníků, provozovatelů restaurací, řemeslníků. Zabrání evidence tržeb daňovým únikům? Hostem Z. Burešové K. Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

... 1 « 15 16 17 18 19 ...
close
detail