INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Aktuality

Registrace na semináře pro 2. vlnu EET spuštěna

První letošní seminář v rámci ROADSHOW AMSP ČR se uskuteční ve čtvrtek 9. 2. 2017, od 14:30 h v PVA EXPO PRAHA LETŇANY - Přednáškový sál 4, Vstupní hala II (na konci Haly 3).  Seminář připravujeme ve stejném formátu jako minulý rok, tentokrát zaměřený především na cílovou skupinu 2. vlny EET (maloobchod, velkoobchod). Akce se uskuteční v rámci veletrhu Střechy Praha / Řemeslo Praha. Účast na seminářích je po předchozí registraci zdarma. Nezapomeňte si také vygenerovat volnou vstupenku na veletrh, bez které nebude vstup do areálu možný.

AMSP ČR odstartovalo nový celoroční projekt: Rok venkova 2017!

Rok venkova 2017 přímo navazuje na v loňském roce realizovaný Rok řemesel 2016 a opět bude provázet aktivity AMSP ČR po celý rok. Vzhledem k tomu, že se jedná o komplexní projet, i v letošním roce se jeho aktivity propojí se všemi dosavadními interními projekty, tedy i projektem Rodinná firma.

Česká televize, Karel Havlíček rozhovoru: Co čeká podnikatele s EET v roce 2017?

Celý záznam naleznete zde:(stopáž 162:30) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058070108/

Hospodářské noviny: V tuto chvíli není řešení zrušení 3. a 4. vlny EET, ale zafixování stropu pro všechny skupiny podnikatelů, tvrdí Karel Havlíček

Jen několik týdnů po startu elektronické evidence tržeb navrhuje vládní KDU-ČSL zrušit třetí a čtvrtou fázi nového zákona. Lidovci považují za správné, aby své tržby elektronicky evidovaly restaurace, hotely a obchody. U ostatních podnikatelů by podle nich vše šlo vyřešit jinou cestou

Český rozhlas: Udavačský web EET končí. Pragmatické rozhodnutí, tento nástroj nemá opodstatnění, tvrdí AMSP ČR

Finanční správa ještě ve středu, nebo nejpozději ve čtvrtek ráno vypne web pro oznamování nevydané účtenky z elektronické pokladny. Serveru Aktuálně.cz to řekl generální ředitel Finanční správy Martin Janeček. Podle předsedy Asociace malých a středních podniků Karla Havlíčka je to pragmatické rozhodnutí.

Český rozhlas: EET po měsíci. Systém funguje, připomínky mají zatím menší provozovny, v době návalu zákazníků, vyhodnocuje AMSP ČR

Přes elektronickou evidenci tržeb (EET) prošlo během prvního měsíce fungování více než 80 milionů účtenek. Někteří podnikatelé si ale systém stále nepořídili, ačkoliv jim to nařizuje zákon. Za jeho porušení restauratérům a hoteliérům hrozí až půlmilionová pokuta. Generální finanční ředitelství dosud obdrželo zhruba dva tisíce stížností.

Hospodářské noviny: Díky EET musí ubýt namátkové kontroly podnikatelů, tvrdí AMSP ČR

Dodržování povinností, které podnikatelům ukládá zákon o evidenci tržeb, bude kontrolovat jak finanční, tak celní správa. Kontroly budou cílené, nikoli nahodilé. Pravomoci a rozsah kontrolní činnosti jsou stejné jako u daňových kontrol

Česká televize, Události, Karel Havlíček: Politici si v diskusi o EET berou firmy jako rukojmí

Jak hodnotíte poslední vývoj kolem EET? Ministr Babiš navrhnul vyjmout ze systému nejmenší podnikatele a e-shopy. Jsou změny ku prospěchu, anebo jen podnikatele matou?

Podnikatel.cz, Stovka udání na EET je alarmující, odmítněme komedii v podobě účtenkové loterie

Nepovažuji za správné, aby jedna skupina obyvatel kontrolovala druhou a dělala na trhu drába. Ve společnosti má své místo naprosto každý, kdo jí nějak přispívá, a ten si zaslouží respekt. Je tedy mnohem cennější vytvářet ve společnosti pospolitost a soudržnost, pro kvalitu života nás všech se to dlouhodobě vyplatí.

Česká televize, Události komentáře: Andrej Babiš, Karel Havlíček, Vladimír Dlouhý a Václav Stárek hodnotí start EET

Česká republika má za sebou první den elektronické evidence tržeb. Restaurace a hotely už vydaly statisíce povinných účtenek. Některé podniky se ale kvůli nákladům rozhodly zavřít – jiné se chystají zdražovat. Vláda v čele s Ministerstvem financí změnu hájí – podle ní do státního rozpočtu přinese ročně o 18 miliard víc. Jaký byl rozjezd EET? A jaké změny projekt ještě čekají? Zeptáme se přímo ministra financí Andreje Babiše /ANO/. Hosty Událostí, komentářů budou také prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. Komentář připojí David Klimeš z Hospodářských novin.

... 1 « 3 4 5 6 7 8 9 » 18 ...
close
detail