INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Aktuality

ZeleNEJ obchod

Environmentálně šetrný provoz obchodu a služeb

Mezi podnikatelskými subjekty v České republice v současnosti zřetelně roste tendence zabývat se otázkou své společenské odpovědnosti (CSR) a zároveň se podílet na ochraně životního prostředí. Zatím však jen velmi málo podnikatelských subjektů má povědomí o možnostech a přínosech zavedení standardu environmentálně šetrného obchodu a služeb v rámci svého podnikání, tedy získání označení ZeleNEJ obchod.

Smyslem označení ZeleNEJ obchod je rozšířit mezi podnikatelské subjekty a spotřebitele v České republice povědomí o environmentálně šetrné a odpovědné produkci a spotřebě. Splněním stanovených kritérií environmentálně šetrného obchodu a služeb označení ZeleNEJ obchod prokazuje podnikatelský subjekt svoji odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Informační list nalezete ZDE

Představení označení ZeleNej obchod (MPO) nalezete ZDE

Pravidla a postup získání označení ZeleNEJ obchod nalezete ZDE

Zpět

close
detail