INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Aktuality

Pravidla EET se mají výrazně změnit. Desítky tisíc malých podnikatelů by se měly obejít bez internetu

  • Ministerstvo financí chce do konce února přijít se změnou zákona o EET.
  • Alena Schillerová uvažuje o zavedení takzvaného off-line EET pro nejmenší podnikatele. Ti by nemuseli mít přístup k internetu a čísla o tržbách by finanční správě posílali jednou za měsíc.
  • Vláda bude ve čtvrtek ráno jednat o tom, jestli podpoří novelu zákona o EET, pod kterou se podepsali poslanci starostů, ODS, ale i Tomio Okamura.
  • Novela by od evidence tržeb osvobodila podnikatele s obratem do milionu korun ročně.

Původně plánoval šéf ANO Andrej Babiš pomocí elektronické evidence tržeb (EET) pokrýt celou ekonomiku. Všichni podnikatelé by v reál­ném čase posílali údaje o svých tržbách finanční správě. Nyní přichází ministerstvo financí s prvním ústupkem desetitisícům malých podnikatelů a živnostníků.

Ti by v budoucnu nemuseli zaznamenávat své tržby v rámci stávajícího systému EET. Sbírali by jen účtenky a berní úředníky o tržbách informovali pouze jednou za měsíc.

Úředníci ministerstva financí zvažují, že lidé, pro které je podnikání jen občasným přivýdělkem nebo mají jen velmi nízké tržby v hotovosti, tak budou moci požádat o výjimku a své prodeje evidovat off-line. Účtenky budou opatřeny pořadovým číslem.

Výhodou návrhu je, že podnikatel nemusí mít pokladnu a přístup k internetu. Velké množství živnostníků si přitom stěžovalo právě na zvýšené náklady spojené s nákupem pokladen a datových tarifů.

Celé znění změn pravidel EET ZDE

Zpět

close
detail