INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Česká televize: Elektronická evidence tržeb prošla koalicí

Všechny tři vládní strany se na jednání koaliční rady shodly na elektronické evidenci tržeb, prohlásil šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Shoda zatím panuje v obecné rovině, lidovci, kteří měli k evidenci výhrady, chtějí ještě počkat na konkrétní paragrafové znění. Podle šéfa státní kasy Andreje Babiše (ANO) by mohla evidence začít fungovat spíše v únoru než v lednu příštího roku.

Zákon o evidence tržeb: AMSP ČR uhrála přijatelné podmínky pro živnostníky

Zákon o evidenci tržeb (ET) prošel poměrně rozsáhlým připomínkovým řízením, a doznal určitých změn. Naší Asociaci se podařilo zargumentovat a prosadit řadu připomínek, neboť máme zájem na co nejmenším možném zatížení podnikatelů. Zákon o evidenci tržeb v současné upravené verzi, která ještě bude podléhat schválení vládou a parlamentem, je možné stáhnout přímo zde na tomto portálu, v sekci O CO JDE.

AMSP ČR ke změnám v zákonech kvůli zavedení evidence tržeb

Nový zákon o evidenci tržeb (ET) se formuje do finální podoby, a ve zkráceném připomínkovém řízení je nyní také doprovodný zákon, který sumarizuje související změny dopadající do ostatních právních předpisů. Změny tak nastanou též v zákoně o DPH, zákoně o daních z příjmů a v zákoně o správních poplatcích. AMSP ČR je připomínkovým místem, tedy návrhy změn se bude zabývat a se zákonodárci komunikovat.

Podnikatel.cz: Finanční správa a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR si registrují domény k EET

Rozjíždí se doménový byznys kolem elektronické evidence tržeb. Státní správa i podnikatelské asociace si registrují domény k EET.

Evidujme tržby, ale nezatěžujme zbytečně

Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková se setkala s poslanci na půdě parlamentu, aby diskutovala o podpoře i slabých místech elektronické evidence tržeb (EET), která má vstoupit v platnost od příštího roku. Vyjádřila souhlas se zavedením evidence tržeb, upozornila však na tři zásady, které – nejsou-li naplněny - mají vždy negativní dopad do podnikatelského prostředí.

Podnikatel.cz: 10 podnikatelských asociací a jejich názory na elektronickou evidenci tržeb

Zatímco některé podnikatelské asociace zákon o evidenci tržeb podporují, jiné nemohou kvůli EET přijít Andreji Babišovi na jméno. Přečtěte si názory 10 svazů. Elektronická evidence tržeb (EET) nerozděluje pouze politickou scénu, nýbrž i samotné podnikatele. Zatímco některé podnikatelské asociace zákon v podstatě bez výhrad podporují, jiné se kategoricky staví proti. Přečtěte si názory 10 oslovených podnikatelských svazů.

Týden.cz, AMSP ČR: Snížení DPH pro restaurace i vyjmutí řemesel z EET získává podporu

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven debatovat v souvislosti s plánovaným zavedením elektronické evidence tržeb o snížení daně z přidané hodnoty u restauračních služeb. Při sněmovních interpelacích uvedl, že příjmy z DPH by se snížily o půl miliardy až o miliardu korun ročně, a dopad by tedy podle něj nebyl dramatický.

iDNES.cz, Karel Havlíček po jednání s ministrem Babišem a klubem KDU-ČSL: Řemeslníci nejsou v elektronické evidenci na pořadu dne

Deset miliard korun ročně vybraných navíc na DPH si slibuje premiér Bohuslav Sobotka od zavedení elektronické evidence tržeb. Není podle něj zatím jasné, zda se nová povinnost dotkne i řemeslníků. „Povede se diskuse o řemeslnících, kteří nemají stálou provozovnu,“ řekl poslancům. Dal jim tak naději, že budou z této povinnosti vyňati.

Česká televize - Hyde park, Karel Havlíček: Být kverulantem je jednoduché, podnikatelé ale od nás očekávají výsledky

Elektronická evidence tržeb - nástroj k potlačení šedé ekonomiky, nebo zbytečná zátěž podnikatelů? Má stát dostatek prostředků pro výběr daní? A využívá je správně? Trvalé útoky na nejmenší podnikatele v Česku pokračují, tvrdí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR - má pravdu? Měli by drobní živnostníci platit víc na odvodech?

Hospodářské noviny: Babiš ustoupil řemeslníkům. Tržby budou evidovat jen restaurace, hotely a obchodníci

  • Ministr financí Andrej Babiš chce elektronickou evidenci tržeb zavést u restauračních služeb, hotelů, maloobchodů a velkoobchodů.
  • Původně se přitom plánovalo, že na ministerské servery budou posílat e-účtenky povinně v podstatě všichni.
  • Elektronická evidence je pro Babiše klíčové opatření, on a jeho tým si od něj slibují zlepšení výběru daní.

... 1 « 13 14 15 16 17 ...
close
detail