INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Aktuality

Týden.cz, AMSP ČR: Snížení DPH pro restaurace i vyjmutí řemesel z EET získává podporu

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven debatovat v souvislosti s plánovaným zavedením elektronické evidence tržeb o snížení daně z přidané hodnoty u restauračních služeb. Při sněmovních interpelacích uvedl, že příjmy z DPH by se snížily o půl miliardy až o miliardu korun ročně, a dopad by tedy podle něj nebyl dramatický.

iDNES.cz, Karel Havlíček po jednání s ministrem Babišem a klubem KDU-ČSL: Řemeslníci nejsou v elektronické evidenci na pořadu dne

Deset miliard korun ročně vybraných navíc na DPH si slibuje premiér Bohuslav Sobotka od zavedení elektronické evidence tržeb. Není podle něj zatím jasné, zda se nová povinnost dotkne i řemeslníků. „Povede se diskuse o řemeslnících, kteří nemají stálou provozovnu,“ řekl poslancům. Dal jim tak naději, že budou z této povinnosti vyňati.

Česká televize - Hyde park, Karel Havlíček: Být kverulantem je jednoduché, podnikatelé ale od nás očekávají výsledky

Elektronická evidence tržeb - nástroj k potlačení šedé ekonomiky, nebo zbytečná zátěž podnikatelů? Má stát dostatek prostředků pro výběr daní? A využívá je správně? Trvalé útoky na nejmenší podnikatele v Česku pokračují, tvrdí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR - má pravdu? Měli by drobní živnostníci platit víc na odvodech?

Hospodářské noviny: Babiš ustoupil řemeslníkům. Tržby budou evidovat jen restaurace, hotely a obchodníci

  • Ministr financí Andrej Babiš chce elektronickou evidenci tržeb zavést u restauračních služeb, hotelů, maloobchodů a velkoobchodů.
  • Původně se přitom plánovalo, že na ministerské servery budou posílat e-účtenky povinně v podstatě všichni.
  • Elektronická evidence je pro Babiše klíčové opatření, on a jeho tým si od něj slibují zlepšení výběru daní.

Česká televize, OVM: Drobní řemeslníci se podle Babiše evidenci tržeb zatím vyhnou

S online evidencí tržeb pro malíře, truhláře, kadeřnice nebo třeba prodavače na farmářských trzích zatím nepočítáme, zmínil ministr financí Andrej Babiš (ANO). V Otázkách Václava Moravce zopakoval, že elektronická kontrola by měla od nového roku začít postupně u restaurací, hotelů či maloobchodu. Má jít zhruba o 300 tisíc subjektů. O dalším rozšíření se resort rozhodne podle průběžných analýz.

EET: Další kolo jednání AMSP ČR s ministrem financí a jeho týmem

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková a GŘ Asociace Eva Svobodová se dnes setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, náměstkyní ministra Simonou Hornochovou, generálním ředitelem GFŘ Martinem Janečkem a Markem Hlavicou, odpovědným za komunikační aktivity spojenými s EET. Proběhlo tak další strategické jednání k tomu, jak bude vypadat pojetí elektronické evidence tržeb (EET). Koho se  nový režim prodejů definitivně dotkne, spuštění portálu AMSP ČR k EET, daňové úlevy na pořízení přístroje a 80% paušály pro malé obchody, byly hlavními projednávanými body.

Karel Havlíček v Radiofóru k EET: Nejdrobnější živnostníci ve službách nejsou na pořadu dne

Česko chce zavést elektronickou evidenci tržeb. Týkat by se měla 600 tisíc obchodníků, provozovatelů restaurací, řemeslníků. Zabrání evidence tržeb daňovým únikům? Hostem Z. Burešové K. Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

Interview ČT 24, Karel Havlíček: Podmínky pro EET: Bez drobných služeb, bez účtenkové loterie a postupné zavádění

Podnikatele čeká revoluční změna. Ministerstvo financí chce od příštího roku zavést elektronickou evidenci tržeb. Restaurace a stravování by měly zároveň platit nižší DPH. Místo 21 15 %. Je to nutné zlo v boji s daňovými podvodníky nebo šikana? Na co vše se budou muset podnikatelé připravit a co čeká zákazníky?

Česká televize, Karel Havlíček: Malí podnikatelé ustojí EET, pokud budou akceptovány naše požadavky a doporučení

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představil konkrétnější podobu svého černého koně, elektronické evidence tržeb (EET). V rámci této novinky například plánuje, že se DPH v případě restaurací sníží z 21 na 15 procent. Samotný návrh zákona o evidenci chce ministr předložit vládě 8. dubna. Systém však podle informací ČT bude mít i své výjimky.

iDnes.cz, Karel Havlíček: Drobní podnikatelé musí dostat z EET výjimku

Stát chce začít od ledna sledovat v přímém přenosu tržby podnikatelů. O každé platbě v hotovosti nebo kartou má Finanční správa okamžitě vědět skrze pokladní systémy připojené k internetu. Odborníci ale pochybují, že se on-line sledování tržeb včetně technického řešení a tendrů spustí včas.

... 1 « 14 15 16 17 18 ...
close
detail