Penzion pod Vyhlídkou

INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Seminář k EET v Praze již tento čtvrtek v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016

Poslední plánovaný seminář v rámci ROADSHOW AMSP ČR se uskuteční již tento čtvrtek 29. září v Praze v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016. Účast na seminářích je po předchozí registraci zdarma. Nezapomeňte si také vygenerovat volnou vstupenku na veletrh, bez které nebude vstup do areálu možný.

Je nejvyšší čas provést autentizaci a registraci k EET pro 1. vlnu

Od 1.9.2016 je možné požádat o AUTENTIZAČNÍ ÚDAJE o něž musí každý podnikatel, jehož se EET týká od 1.12.2016 (tzv. první vlna - UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) požádat. Důrazně doporučujeme nenechávat registraci na poslední chvíli, a to kvůli možné přehlcenosti systému či dlouhým čekacím frontám na úřadech!

Česká televize, AMSP ČR: Malé firmy se již připravují na EET, první dodavatelé nabízejí přístroje se softwarem zdarma

Do startu elektronické evidence tržeb zbývají necelé dva a půl měsíce. Finanční správa nyní s podnikateli řeší, jak systém správně nastavit, aby mohl fungovat. Na speciálním dvoudenním semináři, který v sobotu skončil v Brně, se řešily hlavně náklady na pořízení a provoz. Stát je chce kompenzovat jednorázovou pětitisícovou slevou na dani. To, že by obchodníkům poskytoval i nějaký volný software na provoz, neplánuje. Přesto už se na trhu objevily - evidence by tak pro ně mohla být bez měsíčních paušálů.

Semináře k EET zavítaly koncem minulého týdne do Zlína a Ostravy

Regionální setkání k elektronické evidenci zavítaly začátkem září do Zlína a Ostravy, kde jsme opět naplnili kapacity místních konferenčních sálů. Seminářů se opět účastnili zástupci Ministerstva financí ČR a spolu s dalšími vystupujícíme jsme se podívali nejen na základní informace o EET, ale také na samotný proces zavádění, nově spuštěnou autentizaci a jednotlivá technická řešení. Opět nechyběl ani prostor pro dotazy účastníků, kterými jsme naplnili bezmála dvě hodiny.

Česká televize: AMSP ČR pomáhá podnikatelům v regionech s EET

Necelé tři měsíce před startem je na EET připraveno minimum podnikatelů. Potřebné údaje si zatím vyzvedlo 1400 z nich. AMSP ČR pomáhá informovat podnikatele o EET v regionech.

Autentizace od září a výjimky z EET

Před spuštěním elektronické evidence tržeb od prosince letošního roku musí každý podnikatel, jehož se EET týká, požádat o AUTENTIZAČNÍ ÚDAJE. To bude možné od 1. 9. 2016. Kroky k autentizaci jsou uvedeny níže. Současně však včera ministerstvo financí oznámilo výjimku pro STÁNKOVÝ PRODEJ občerstvení, který začne evidovat později.

Aktuálně.cz, Euro.cz, ČT24: AMSP ČR podporuje odklad EET pro drobné stánkaře a farmáře

Rozhodnutí ministerstva financí o tom, že se elektronická evidence tržeb (EET) v první fázi nebude týkat stánkového prodeje občerstvení, který hostům neposkytuje zázemí ve formě stolů a židlí, vyvolalo mezi experty pochybnosti. Nebude podle nich jasné, které subjekty mezi ně patří. Naopak podnikatelé změnu vítají. Další důležitou změnou bude, že tržby z doplňkové činnosti bude moci podnikatel evidovat až společně s příjmy z hlavní činnosti. Půjde například o kadeřnice, které jako doplněk prodávají šampony, apod.

Roadshow k elektronické evidenci tržeb nezastavuje, v září pokračujeme dalšími 3 semináři!

Regionální setkání k elektronické evidenci po krátké letní pauze pokračují. V srpnu jsme pro Vás připravili seminář v Brně, v září se můžete těšit dokonce na tři další ve Zlíně, Ostravě a Praze. Na seminářích Vás seznámíme nejen se základními informacemi o elektronické evidenci, a jak bude její zavádění probíhat, ale zaměříme se také na konkrétní technická řešení. Samozřejmě nebude chybět ani dostatečný prostor pro Vaše dotazy, obavy a nejasnosti. Seminářů se budou i nadále účastnit zástupci Ministerstva financí, kteří odpovídají na Vaše dotazy. Na místě nebudou chybět ani stánky našich partnerů s jejich nabídkou technického řešení.

Seminář k EET zaplnil brněnské Bobycentrum do poslední židle

Na tři sta podnikatelů naplnilo včera do posledního místa brněnské Bobycentrum. Jednalo se o první seminář po krátké letní přestávce k EET, které pořádá AMSP ČR v rámci celé republiky. Semináře se opět účastnil také zástupce Ministerstva financí Ing. Martin Šabo, vedoucí oddělení Elektronické evidence tržeb a regulace daňového poradenství. Na semináři jsme se opět zaměřili jak na základní informace a nejbližší kroky, tak na jednotlivá technická řešení, která představili naši partneři v druhé části programu.

16/8/2016, Česká televize: Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková v diskusi s šéfem finanční správy Martinem Janečkem k připravenosti firem na EET

Už od prosince budou mít někteří podnikatelé povinnost zapojit se do elektronické evidence tržeb. Úvodní kontroly ale podle šéfa Generálního finančního ředitelství Martina Janečka nebudou prováděny ve snaze někoho nachytat, jestli vystavil účtenku. Pokuty budou podle něj mířit na velké excesy a na ty, kteří se s kontrolory nebudou vůbec bavit.

... 1 « 6 7 8 9 10 11 12 » 17 ...
close
detail