Penzion pod Vyhlídkou

INFOLINKA k evidenci tržeb spuštěna!

Od pondělí 1. srpna funguje infolinka k elektronické evidenci tržeb, kterou zřídila Finanční správa pro dotazy podnikatelské i široké veřejnosti. Ty zodpovídají proškolení zaměstnanci Finanční správy. Metodické dotazy týkající se evidence tržeb budou operátoři zodpovídat na telefonním čísle 225 092 392 v pracovních dnech od 9:00 do 17:00 hodin.

AUTENTIZACE od 1.9.2016

Pro všechny, koho se týká evidence tržeb OD 1.12.2016 (tedy UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ a POHOSTINSTVÍ) platí nutnost AUTENTIZACE (tj. registrace k EET). Ta je možná již nyní a není vhodné ji nechávat na poslední chvíli, i kvůli možné přehlcenosti systému. Kroky k úspěšné autentizaci naleznete ZDE.

Mikroživnostníci a e-shopy mají šanci vyhnout se EET

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR v předvečer spuštění elektronické evidence tržeb stále jedná s ministrem financí a mikroživnostníci jsou krůček od toho, že nebudou muset povinně elektronizovat svoje prodeje. Ministerstvo financí vyslyšelo dlouhodobý požadavek AMSP ČR a osoby samostatně výdělečně činné, které vykazují tržby v řádu stokorun denně, tak mají šanci se EET vyhnout. Podmínkou bude, že se podnikatelé dohodnou s Finančním úřadem na paušální dani. Velmi reálné je i to, že evidovat tržby nebudou muset e-shopy u plateb kartou přes internet.

Seznam TV: AMSP ČR vyjednala, že mikroživnostníci mají šanci vyhnout se EET výměnou za paušální daň

Živnostníci s nejmenšími obraty může potkat absurdní povinnost. Pořídit si pokladní zařízení a od prosince začít evidovat s vědomím, že od příštího roku se budou moci EET vyhnout.

Česká televize, AMSP ČR po jednání s A. Babišem: E-shopy nebudou zřejmě muset evidovat EET

Přestože zbývá týden do ostrého startu elektronické evidence tržeb pro prvních zhruba padesát tisíc podnikatelů v pohostinství a ubytování, může ještě dojít ke změnám. EET by se nakonec mohly vyhnout internetové obchody. Stejně tak se EET nakonec nemusí týkat živnostníků, kteří mají paušální daň a roční příjmy do 250 tisíc korun. Navrhl to ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) však Babišův návrh na změny rozčílil a spor mezi nimi vygradoval na koaliční radě představitelů vládních stran.

Český rozhlas, Karel Havlíček: Vyjmutí e-shopů z EET dává smysl, jejich prodeje jdou přes účet

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) uvažuje o vyjmutí e-shopů z elektronické evidence tržeb. Řekl to v rozhovoru pro server info.cz. Konkrétně uvedl, že počet platebních metod, které e-shopy využívají, je příliš složitý. Proto je nové povinnosti raději zbaví.

Česká televize: Testovací systém EET spuštěn, AMSP ČR očekává, že do zkušebního provozu se zapojí třetina firem

Ministerstvo financí očekává, že elektronická evidence tržeb přinese do státního rozpočtu příští rok přes čtyři miliardy navíc. Až bude fungovat naplno, má to být 18 miliard.

Český rozhlas: Karel Havlíček, Alena Schillerová a Václav Stárek v hlavní diskusi k EET

Celý záznam naleznete zde: http://www.rozhlas.cz/plus/zaznamy/#/2016-11-01/10

Poslední letošní zastávka AMSP ČR k EET: Ostrava

V pátek 4.11. ukončí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR největší tuzemské setkávání s podnikateli k EET. Na téměř dvaceti praktických setkáních ve všech významných městech ČR proškolila asociace více jak šest tisíc malých podnikatelů, zejména z oblasti pohostinství a maloobchodu. Poslední letošní zastávkou, na které bude tentokráte i ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Alena Schillerová, proběhne s pětistovkou malých a středních firem v Ostravě.

Radiožurnál. AMSP ČR: Od dnešního dne se mohou podnikatelé přihlásit do testovacího režimu EET

Elektronická evidence tržeb začne v Česku platit pro hoteliéry a restauratéry sice až za měsíc, ministerstvo financí ale úd úterka spouští její zkušební provoz. Všichni podnikatelé si tak EET mohou nanečisto vyzkoušet. Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR bude takových podnikatelů a firem několik tisíc.

Česká televize: Firmy začínají testovat EET ve zkušebním režimu, AMSP ČR vyřizuje denně stovky dotazů

Startuje zkušební provoz elektronické evidence tržeb. První měsíc se do ní mohou podnikatelé přihlásit dobrovolně, od prosince již bude EET pro část z nich povinná. O zkušební provoz příliš velký zájem není, přístroje má zatím zakoupeno zhruba pětina hoteliérů a restauratérů, kterých se evidence dotkne jako první.

Podnikatel.cz: AMSP ČR připravuje v pátek proškolení k EET více jak pětistovky podnikatelů z Ostravy

Měsíc do zahájení EET mohou podnikatelé sbírat informace i prostřednictvím konferencí. Po setkání podnikatelů a odborníků v Praze následuje setkání v Ostravě.

... 1 « 4 5 6 7 8 9 10 » 17 ...
close
detail